iQuest -poctivé vývojářské řemeslo od roku 2003

pwa-apps

Vznik iQuestu

iQuest jsme založili v roce 2003.  Byli jsme 3 kamarádi, původně spolužáci z gymnázia v Berouně.  Vláďa Charvát, Josef Liška a Jirka Fischer.

nokia

Všechno ale začalo už mnohem dřív.

IT byl po roce 1989 úplně nový obor a my jsme si jako studenti postupně začali přivydělávat montováním počítačů, instalováním programů z disket, odvirováváním PC pomocí nejrůznějších nástrojů i ručně ve Volkov Commanderu a pomáháním lidem s počítačema celkově. Hodně nás to bavilo.

Období CHL počítače, s.r.o., nástup na vysokou a Jirkův odchod do USA. Blížila se naše maturita, koupili jsme si první mobilní telefon Nokia 5110 a bylo nám najednou 18. A mohli jsme si založit normální firmu. Vláďa s Pepou si založili CHL počítače, s.r.o.

Jirka měl v té době jiné starosti. Hokej, jeho celoživotní koníček, se proměnil v povolání. Byl nadraftován do NHL do Detroit Red Wings. Později vyhrál Stanley Cup a za Českou republiku Mistrovství světa.

Vláďa s Josefem šli na vysokou školu. Vláďa na Fakultu informatiky a statistiky VŠE, obor informační technologie a Josef na FEL ČVUT. Fungovali jsme dál i při škole. Naše první sídlo firmy bylo v Černošicích u Prahy, ale často jsme fungovali u Vládi doma ve Všenorech v pokoji předělaném na kancelář. Začali jsme programovat a bavilo nás to. Naprogramovali jsme např. velký informační systém pro komunikačního operátora GTS (později součást T-Mobile) nebo rozsáhlý web s redakčním systémem, úřední deskou a dalšími náležitostmi pro Černošice - město s rozšířenou působností (dříve okresní město), za což jsme převzali cenu “Objev ministerstva vnitra”.

iQuest dnes

iQuest od roku 2003 vyrostl ve stabilní softwarovou společnost. Má dnes za sebou řadu úspěšných implementací a je dlouholetým partnerem velkých společností i zajímavých startupů. Aktuálními společníky zůstali Vláďa a Jirka. Josef se oddělil a nyní se věnuje se svou firmou více serverovým technologiím a cloudu. S iQuestem nadále úzce spolupracuje.

Tak, jak jsme si zůstali my, původní společníci, věrní jako kamarádi, tak se staráme, aby byl iQuest dobrým softwarovým partnerem i pro své zákazníky.

Těšíme se na spolupráci

Klienti, kteří nám důvěřují

Green-Swan Pharmaceuticals
Domena.cz
Modrý Anděl
Bakker Czech Republic
Metrostav
Národní galerie
Cemio Switzerland AG
Galerie hlavního města Prahy
ASSA ABLOY Entrance Systems, spol. s.r.o.
Družstvo EUROSIGNAL
Galerie Rudolfinum
HiPP Czech s.r.o.
Další reference iQuestshow more